Jak obudować kominek

Kominek stanowi świetne wykończenie wnętrza zarówno domu, jak i dużego mieszkania, do tego dzisiejsze wkłady kominkowe z możliwością ich aranżacji nie są zarezerwowane dla stylów romantycznych i rustykalnych, ale mogą świetnie sprawdzić się w nowoczesnych wnętrzach.

     

Możemy kominek umieścić pod ścianą, w rogu pomieszczenia lub też zabudowany ze wszystkich stron, aby stworzył coś na kształt ściany działowej. Wszystko zależy od możliwości konkretnego budynku. Natomiast jego zabudowa to już wyłącznie kwestia naszego gustu. Możemy w tym celu wykorzystać kamień, cegłę, jak i dobrej jakości płytki imitujące te materiały. Wbudowany w ścianę kominek będzie tez dobrze wyglądał, jeśli wykorzystana będzie terakota – jej naturalna barwa i przyjemna faktura sprawdzą się wtedy, kiedy chcemy stworzyć swojski, przytulny nastrój.

Kominek w domu jest fantastycznym rozwiązaniem dla rodzin. Wystarczy wyobrazić sobie te wszystkie przytulne zimowe wieczory przy kominku! Instalacja płytek wokół paleniska kominka jest doskonałym sposobem na rozgrzanie swojego domu i uczynieniem go jednym z ulubionych miejsc!

 

Wybór nowych płytek jest to świetna zabawa. Istnieją setki tysięcy różnych płytek do wyboru! Trzeba wybrać coś, co jest żaroodporne, więc lepiej pominąć płytki z tworzywa sztucznego. Najlepsza będzie glazura z trwałych materiałów, takich jak łupek, ceramika, a nawet szkło. Każdy z tych materiałów występuje w dowolnym kolorze i można sobie wyobrazić wiele różnych wykończeń (takie jak połysk lub matowe). Dopasują się do dowolnego wystroju. Jeśli potrzebujesz częściowej płytki, aby wypełnić swoje miejsce, te płytki zawsze można przyciąć, aby dopasować je w odpowiednie miejsce.

 

 

Upewnij się, że kupiłeś więcej płytek niż myślałeś że potrzeba, w przypadku błędów lub uszkodzenia musisz mieć koło ratunkowe. Obszar posadzki wokół kominka będzie oczywiście musiał być oczyszczony, zanim będzie można zainstalować nowe płytki. Ważne jest dokładne usunięcie starych materiałów, tak, aby podłoże pod nimi nie było uszkodzone. Musisz upewnić się, że każda drobina brudu została usunięty – nic nie może kolidować co do instalacji.