Jak wykończyć podłogę w salonie

Jeszcze do niedawna większość inwestorów nie miało większego dylematu jeśli chodzi o wybór materiału wykończeniowego na podłogę w salonie. Naturalnym wyborem było drewno bądź panele. Obecnie panuje coraz większa moda na to by stosować zamiast tradycyjnego parkietu płytki ceramiczne. W sklepach panuje prawdziwe bogactwo pod względem wyboru zarówno kolorów, faktur jak i wzorów. Możliwości aranżacji łazienek, kuchni oraz salonów jest całe mnóstwo i zależy tylko i wyłącznie od wizji samego inwestora. Płytki ceramiczne doskonale sprawdzą się zarówno we wnętrzach urządzonych w stylu industrialnym jak i we wnętrzach klasycznych, eleganckich urządzonych w stylu klasycznym.

Coraz częściej w eleganckich salonach zamiast drewnianych podług czy też trwałych paneli podłogowych kładzione są płytki. Ten manewr wydaje się dość ryzykowny ale okazuje się, że bardzo praktyczny. W dodatku producenci płytki paradyż stworzyli niezwykle ciekawą kolekcję typowych płytek do salonu. Płytki w salonie są szczególnie polecane w domach i mieszkaniach, w których kuchnia łączy się z salonem. Wtedy takie zestawienie powoduje, że płytki w salonie zdają się jak najbardziej na miejscu. Warto na wstępie zauważyć, że podłoga w salonie nie jest tak bardzo narażona na zniszczenie i działanie środków chemicznych jak w innych pomieszczeniach. Dlatego klasa ścieralności może być mniejsza. Jeśli w domu, a co za tym idzie w salonie mamy ogrzewanie podłogowe, powinniśmy wybrać do niego odpowiedni rodzaj płytek. Płytki idealnie sprawdzają się w nowoczesnym dizajnie. Zresztą ich wybór na runku jest przeogromny. Dostępna jest wszelka kolorystyka. Ktoś, kto kocha nowoczesny minimalistyczny styl powinien pomyśleć właśnie o płytkach na podłogę. Dla wielbicieli stylu tradycyjnego polecane są płytki imitujące w doskonały sposób deski podłogowe. Są one poza tym niezwykle praktyczne.

 

 

Płytki powinny być odpowiednio dobrane do stylu pokoju. Jeśli często wymieniamy meble i dodatki, powinniśmy zdecydować się na tradycyjny kolor płytek, który będzie pasował do różnorodnych aranżacji. Wtedy takie płytki będą solidną bazą. Warto wiedzieć, że bez problemu w sklepach i salonach kupimy różnego rodzaju elementy dekoracyjne, idealnie współgrające z położonymi płytkami.