Moda na białe płytki

Jeśli chodzi o urządzanie wnętrz to w ostatnim czasie zapanowała przeogromna moda na biel. Hitem były zwłaszcza białe meble. Moda ta nie ominęła również łazienek. Producenci płytek ceramicznych całe szczęście nie próżnowali. Oferują białe kafelki za pomocą, których można stworzyć ponadczasową, elegancką łazienkę w stylu francuskim.

Na biel we wnętrzach zapanowało prawdziwe szaleństwo. Kolor biały stosowany jest nie tylko do wykończenia ścian ale również podłóg. Nie można nie wspomnieć o zaletach tego rozwiązania. Biała podłoga z płytek ceramicznych optycznie powiększa wnętrze. Renomowany producent płytek ceramicznych oferuje płytki imitujące kamień naturalny jak marmur a nawet granit. Nowoczesne wykończenia podłóg z płytek ceramicznych imitują nawet naturalne drewno bielone. Spokojnie można je stosować zarówno w nowoczesnych wnętrzach jak i tych nieco bardziej klasycznych.

Kafelki marki Opoczno są inspirowane przedwojennymi łazienkami. Oczywiście znajdziemy również płytki Opoczno, które doskonale sprawdzą się także w nowoczesnych aranżacjach. Najbardziej interesujące są jednak te o kształtach tradycyjnych, prostokątnych, przypominających nieco tradycyjne cegłówki. Wbrew wszelkim obawom tego typu łazienki mimo wszystko łatwo utrzymać w czystości. Najlepiej też być konsekwentnym i zdecydować się na białe fugi. Choć trudniej je utrzymać w czystości to efekt będzie doskonały.