Zastosowanie płytek drewnopodobnych

Wybór płytek na podłogę w salonie, na tarasie czy w jadalni, kuchni i łazienki nie jest wcale taki łatwy, gdyż możliwości i dostępnych wzorów mamy bardzo wiele. Tak naprawdę wszystko zależy od naszych upodobań. Pamiętać należy tylko, że wbrew pozorom na płytkach ciemnych i matowych zanieczyszczenia czy nawet krople wody są bardziej widoczne. Tradycyjna terakota świetnie się prezentuje i nada wnętrzu przytulnego charakteru, będąc jednocześnie elegancka i swojska. Z drugiej strony pojawiają się nowe interesujące wzory, jak na przykład płytki Tubądzin stworzone z myślą o podłodze w salonie, które imitują różne materiały, dając interesujące efekty.

Większość Polaków uważa, że najpiękniej na podłodze prezentuje się parkiet wykonany z naturalnego drewna. Rozwiązanie to nie jest jednak pozbawione pewnych mankamentów. Przede wszystkim tego typu podłoga jest droga, zwłaszcza gdy wykonana jest z gatunków egzotycznego drewna. Sporo czasu zajmuje również zamontowanie wybranej przez nas podłogi, jej konserwacja. Receptą na te wszystkie problemy może być terakota imitująca naturalne drewno.

Nowoczesna technologia pozwala na produkcję płytek doskonale oddających rys czy słój naturalnego drewna. Podłoga dzięki temu do złudzenia może przypominać drewno wybranego gatunku. Dzięki temu materiał daje spore pole do popisu. Taką terakotę z powodzeniem można zastosować na przykład w łazience. Jeszcze do niedawna w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności stosować można było wyłącznie drogie gatunki drewna egzotycznego. Nowoczesna terakota może imitować stare, piękne deski niczym z wiejskiej chaty czy też najpiękniejsze gatunki dębu, jesionu czy hebanu. Dobrze jest również dopasować do stylu wnętrza strukturę płytek. Szeroki wybór płytek drewnopodobnych posiada firma Cersanit. Drewnopodobne płytki cersanit najlepiej sprawdzają się w nowoczesnych łazienkach. Klienci do wyboru mają nie tylko szeroki wybór płytek imitujących różne gatunki drewna jak również szeroki wybór dekorów.